top of page

Rodinný Dom - Havlíčkova Ulica

Havlíčkova 38, Bratislava, Slovakia

Predaj

€ 3 000 000

Property Description

Realitná kancelária Dr. Real exkluzívne ponúka architektonicky výnimočnú nehnuteľnosť rezidenčnej vily situovanú v najlukratívnejšej časti Bratislavy v Horskom parku, na ulici Havlíčkova v tesnej blízkosti kostola na Kalvárií a Slavína.

 

Poloha Rezidenčnej Vily je fasádou situovaná na juhozápad-smer Horský park. Dostupnosť z ulice predurčuje pohodlné a rýchle spojenie s 

-centrom Bratislavy autom ( 7 min.)

-vlaková stanica ( 5 min.)

-nemocnica Kramáre ( 5 min.)

-diaľničný obchvat smer Česká republika, Rakúsko, Maďarsko ( 4min.)

-mestská hromadná doprava premáva priamo na Havlíčkovej ulici formou minibus

 

Táto jedinečná lokalita je určená pre ľudí, ktorí vyhľadávajú pokojné prostredie v tesnom kontakte s prírodou, no zároveň chcú byť v centre benefitov mestského života v Bratislave s pohodlnou dostupnosťou.  Vila bola postavená v roku 1927 a terajší majitelia ju kúpili pred štvrťstoročím od jej pôvodných obyvateľov. Jedinečná je tým, že v roku 2009 prešla celkovou rekonštrukciou, pri ktorej boli zachované pôvodné črty stavby a využili sa unikátne a kvalitné materiály, pri výbere ktorých sa prejavil aj nápaditý vkus majiteľa. Zrodil sa jedinečný priestor, v ktorom sa spojila nadčasová architektúra s maximálnym pohodlím pre majiteľov.


Celková rekonštrukcia zahŕňala:

-modernizácie a obnovy inžinierskych sietí (rozvody vody, kanalizácia, ÚK, plyn a elektroinštalácia)

-výmenu okien a dverí

-zateplenie a obnovu fasádneho obkladu

-výmenu strešnej krytiny a zobytnenie podkrovia

-prístavbu dvoj-garáže a parkoviska

-prístavbu, s plnohodnotným zobytnením

-výrobu pôvodnej repliky historickej kachľovej pece

-zväčšenie terasových plôch

-obnovu oplotenia pozemku

-terénne úpravy, výsadbu zelene a stromov

Samozrejmosťou vily sú veľkorysé priestory dennej i nočnej zóny, dostatok úložných priestorov, priestranné kúpeľne, zadná terasa vhodná na letné grilovanie s priateľmi, veľká predná lodžia s výhľadom na pozemok.Rezidenčná vila s výmerou pozemku 780 m2 sa rozprestiera na troch podlažiach prepojených schodiskom, ktoré pokračuje do obytného podkrovia. Spoločensko-relaxačná časť je situovaná na vstupnom podlaží. Z uvítacej haly sa prechádza cez chodby až do obývacej zóny s historickou kachľovou pecou, na miestnosť nadväzuje priestranná jedáleň. Z miestnosti je priamy výstup na veľkú lodžiu. Kuchynskú zónu tvorí samostatný priestor, ktorý je vybavený spotrebičmi pre plnohodnotné varenie. K dispozícii je neďaleká miestnosť využiteľná, ako komora resp. sklad potravín.

Na treťom podlaží sa nachádzajú miestnosti využiteľné, ako spálňa s kúpeľňou, detská izba a  hosťovská spálňa.

Podkrovná miestnosť je maximálne priestranná, disponuje samostatnou kúpeľňou s WC, klimatizáciou, ventilátorom tým pádom ju môžeme naozaj akokoľvek využívať. Suterén vily môže byť venovaný športovému zázemiu so šatňou s priamym vstupom do garáže. No taktiež je na novom nájomníkovi, ako si zariadi voľné miestnosti. Samozrejmosťou sú skladové priestory a kompletné technické zázemie vily.

Parkovanie je zabezpečené dvomi garážovými státiami vo vnútri vily (so vstupom suchou nohou do domu) a taktiež aj vonkajším parkovaním pre maximálne 4 autá.Interiér vily je nezariadený. Preto záleží na novom nájomníkovi, aby si vilu zariadil podľa svojho vkusu a štýlu.  Exteriér vily je starostlivo upravený, o pravidelnú údržbu trávnika sa stará záhradná firma. Kombinácia listnatých- ihličnatých stromov a kamenného oplotenia vytvára prostredie, ktoré zabezpečuje maximálne súkromie.Vila je určená pre náročného klienta. Doteraz slúžila, ako rezidencia zahraničných diplomatických misii a zastúpení.

Contact Agent

Gréta Kaššovicová

+421 911 640 760

Property Details

Property Type

Rezidenčná Vila

Bedrooms

5

Bathrooms

4

Size

780 m2

Floors

3

Year Built

Property Location

Havlíčkova 38, Bratislava, Slovakia

bottom of page